Iskolát avattak Érmihályfalván

2010. szeptember 15., címkék: csűry istván, érmihályfalva, Határon túl, királyhágómelléki egyházkerület, érmelléki egyházmegye

Hatvankét év eltelte után indult újra a református iskolai oktatás azzal, hogy az egykori leányiskola rendbetett épületében "step by step" első osztály indult el.

Egyházmegyei választások Királyhágómelléken

2010. szeptember 01., címkék: érmelléki egyházmegye, királyhágómelléki egyházkerület, Határon túl, aradi egyházmegye, nagykárolyi egyházmegye, egyházi választások, temesvári egyházmegye, zilahi egyházmegye, nagybányai egyházmegye, szatmári egyházmegye (kre), bihari egyházmegye (kre)

Augusztus utolsó péntekén az egyházkerület egyházmegyéiben választó közgyűléseket, illetve egyházkerületi tisztségjelölő gyűléseket tartottak.

Szegényedünk és fogyunk, de lelkiekben erősödünk

2009. március 03., címkék: érmelléki egyházmegye, királyhágómelléki egyházkerület, Határon túl, gellért gyula

A bihardiószegi központú Érmelléki Református Egyházmegye élén Gellért Gyula esperes áll, akivel a község, illetve a gyülekezetek életéről, tevékenységéről beszélgettünk. Idén több nagyszabású kulturális program is lesz Diószegen.